Přestavba kravína v Bedřichově na ubytovací zařízení

Úvod » Reference » Pozemní stavby » Přestavba kravína v Bedřichově na ubytovací zařízení
Finální stavba Bedřichov

Přestavba kravína v Bedřichově na ubytovací zařízení

Objednatel:
JSS RD Bedřichov s.r.o.
Projektant:
RIP stavební projekty

Popis

Zrevitalizovali jsme objekt bývalého kravína a vytvořili apartmánový dům, který svým vzhledem souzní s charakterem okolních budov. Nachází se v Bedřichově na sjezdovce Maliník, a to jen 82 metrů pod vrcholem kopce, podle kterého dostala název celá sjezdovka.

Celý dům je umístěn na vyvýšeném prostranství. Skýtá tak mnoho krásných výhledů jak na bedřichovské údolí a Jizerské hory, tak i na krásný kostel sv. Antonína Paduánského, od kterého vede bájná bedřichovská křížová cesta. Tento výhled je ještě umocněn možností užít si ho ze svahu přilehlé sjezdovky. Poté, co budou touhy po krásných rozhledech naplněny a zimní radovánky už nebudou hlavní náplní času, je to zpět k domu necelou minutu.

Celkovou vzdušnou atmosféru apartmánového domu dotváří fakt, že již předchozí stavba byla pečlivě zakomponována do terénu a taktéž byla před domem vytvořena plocha, která přímo vybízí k mnoha aktivitám.

Tím, že se dům nachází v chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, musel být zachován původní půdorysný tvar objektu a také výška hřebene. Tento fakt však jen přispěl k celkově velmi povedenému vzhledu budovy.

Parkovací místa pro každý apartmán jsou vytvořena v těsné blízkosti domu. Hlavní vstupy do apartmánů v 1.NP jsou vytvořeny pro každý ze šesti apartmánů zvlášť. Pro dalších šest mezonetových podkrovních apartmánů byly vytvořeny tři vstupy do objektu – pro každé dva apartmány společné. Vytápění jednotlivých apartmánů je řešeno elektrokotlem s podlahovým teplovodním vytápěním. Další možností, jak si zpříjemnit pobyt v zimě, jsou krbová kamna dostupná v každém apartmánu.